Rodina Simpsonova

Homer Simpson

18. ledna 2009 v 11:11 | CIPÍSEK
Homer - hlavaHomer Jay Simpson hlavní postavou amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Je manželem Marge Simpsonové a otcem Barta Simpsona, Lízy Simpsonové a Maggie Simpsonové. I když je často zobrazován jako nenasyta, lenoch nebo hlupák, občas disponuje zajímavou inteligencí. Homer se stal populární postavou a americkým idolem. V České republice ho dabují Vlastimil Bedrna (1. - 12. série) a Vlastimil Zavřel (13. a další série).
Homer Simpson ztělesňuje americké stereotypy: je líný, hulvátský, poměrně nevzdělaný, obézní, netolerantní, nejapný a silný alkoholik. Má uvolněné cítění reality, ale dokáže se vzchopit a být pohotový. Přes očividný dělnický status, prožívá množství mimořádných dobrodružství, dokonce cestuje vesmírem jako astronaut.

Maggie Simpsonová

18. ledna 2009 v 11:05 | CIPÍSEK
Maggie je nejmladším členem rodiny Simpsonových, ve svých pouhých dvou letech již zachranila Homerovi nekolikrát život a Panu Burnsovi se ho pokusila vzit když ho jednou postřelila. Jediná záliba kterou má je její modrý dudlík bez kterého ji v serialu krom par okamžiku nikdy neuvidíte.

Marge Simpsonová

18. ledna 2009 v 10:59 | CIPÍSEK
Marge je žena v domácnosti a stará se o malou Maggie. Přesto však vyzkoušela různá povolání, například byla policistkou.Marge si ráda krátí dlouhou chvíli počítáním kukuřičných klasů na záclonách v kuchyni nebo luxováním domu v co nejrychlejším čase. Při jednom takovém vysáváním se jí povedlo vysát i Maggie.
Marge samozřejmě ráda vaří, v epizodě Ve válce sporáků je vše dovoleno se zůčastnila soutěže ve vaření, kde skazila jídla ostatních ušními kapkami Maggie.
Na škole byla Marge vynikající malířkou.

Líza Simpsonova

18. ledna 2009 v 10:54 | CIPÍSEK
Líza - hlava
Líza je nejchytřejším členem Simpsonovic rodiny, pravda nemá velkou konkurenci (Homer, Bart). Ve škole nezná jiné známky než jedničky a výjimečně 1-. Její výborný prospěch jí však občas činí potíže v podobě posměšků hloupých školáků. Díky své nadprůměrné inteligenci se v jedné epizodě dostala o třídu výš, kde se setkala s Bartem. Líza však své znalosti často prodá a vytáhne celou rodinku z průšvihu.

bart simpson

19. prosince 2008 v 19:03 | CIPÍSEK
S Bartem se nikdy nebudete nudit. Je to zajímavá postava a jedna z těch, bez kterých si seriál ani nedokážeme představit. Rád si dělá z jiných legraci. Např. volá do Vočkova baru a shání se po smyšlených lidech. Vočko se pak celé hospody zeptá: "Je tu pan Vylí Zanej?"
 
 

Reklama